O parafii
Parafia Bychawa jest pod wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela oraz Świętego Franciszka z Asyżu. W chwili obecnej parafia liczy 7996 wiernych. Pod względem religijnym prawie wszyscy mieszkańcy są wyznania rzymskokatolickiego.
Organizacja parafii
W skład parafii wchodzi miasto Bychawa z ulicami: 11 Listopada, Armii Krajowej, Andersa, Baczyńskiego, Batorego, Batalionów Chłopskich, Budnego, Chopina, Dąbrowskiej, Dąbrowskiego, Grodzany, Grota-Roweckiego, Konopnickiej, Kopernika, Koźmiana, Kościuszki, ks. A. Kwiatkowskiego, Lubelska, ks. D. Maja, Mickiewicza, Orzeszkowej, Partyzantów, Pileckiego, Piłsudskiego, Piękna, Podwale, Podzamcze, Prusa, Rataja, Rynek, ks. P. Ściegiennego, Sienkiewicza, Świerczewskiego, Szarych Szeregów, Szkolna, Wandzin, Zadębie, Zamkowa oraz Żeromskiego.

Ponadto do parafi wlicza się wioski: Biesiadki, Gałęzów wieś i Kolonia I, Leśniczówka, Łęczyca, Majdan Gałęzowski, Marysin, Olszowiec wieś i Kolonia, Pawłów, Podzamcze, Stare Podzamcze, Skawinek, Wincentówek wieś i Kolonia, Zaraszów wieś i Kolonia, Zdrapy wieś i Kolonia.
Grupy parafialne
W parafii istnieje duża różnorodność grup duszpasterskich. Grupy działające w parafii to: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Legion Maryi, Grupa Betania, Oaza Rodzin, Ministranci i Lektorzy, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej, schola parafialna, Wspólnota Krwi Chrystusa, Akcja Katolicka, a także wspólnota uwielbieniowa "Słudzy Zmartwychwstałego".

Terminy spotkań poszczególnych grup są następujące:
  • Akademia Młodzieżowa - wtorek, godz. 16.00,
  • Akcja Katolicka - pierwszy wtorek miesiąca, godz. 18.45 (opiekun: ks. Łukasz),
  • Legion Maryi - środa, godz.15.00 (opiekun: ks. Krzysztof),
  • Wspólnota Wielbicieli Krwi Chrystusa - pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy Świętej wieczorowej (opiekun: ks. Proboszcz),
  • Akademia Młodzieżowa - czwartek, godz. 18.45 (opiekun: ks. Przemysław),
  • Schola - piątek, godz. 18.00 (opiekun: ks. Krzysztof),
  • Kandydaci, ministranci i lektorzy - szczegółowe informacje u opiekuna (opiekun: ks. Łukasz).
Dekanad bychawski
Parafia bychawska jest również siedzibą dekanatu, w której skład wchodzą parafie: Bychawa (utworzona w 1325r.), Bychawka (utworzona między rokiem 1355 a 1429), Bystzryca Stara (powstała w 1983r.), Jabłonna (od 1990r.), Kosarzew (w 1984r.), Krzczonów (utworzona między rokiem 1247 a 1429), Piotrków (utworzona w 1982r.), Sobieska Wola (od 1958r.), Stara Wieś (powstała w 1932r.), Wola Gałęzowska (istnieje od 1983r.), Żuków (od 1995r.).

Parafia Bychawa posiada także kilka kaplic filialnych. Zalicza się do nich: kaplicę cmentarną Duniewskich, kaplicę szpitalną, kaplicę w Kol. Gałęzów I, kaplicę w Domu Opieki im. Św. Brata Alberta oraz kaplicę w Zaraszowie.
Zapraszamy do galerii zdjęć - kliknij tutaj!

Zapraszamy!
Biblioteka parafialna
Zachęcamy do wypożyczania ciekawych książek z parafialnej biblioteki.

Biblioteka czynna jest
w drugą i czwartą niedzielę miesiąca
po wszystkich Mszach Świętych.

Wypożyczalnia znajduje się w zakrystii.
ZAPRASZAMY!
Sklepik parafialny
oferuje dewocjonalia
oraz ciekawe pozycje książkowe.

Sklepik czynny jest
w niedziele